Skip to content Skip to footer

En Büyük Tadilat Hataları

Ev Tadilat Hataları

Tadilat Hataları
Tadilat Hataları

Tadilatlara çok erken başlamak

Her gün mekanda yaşarken, bir değişikliğin nasıl görünmesi gerektiğini ve alanın kullanımını nasıl etkileyeceğini gerçekten düşünün . Başlamak için hesaplanmış bir plana sahip olmak en iyisidir.

Çalışma başladıktan sonra fikir değiştirmek ev sahiplerinin yaptığı en büyük hatadır.

Maliyetleri hafife almak

Ev sahiplerinin bir projenin olduğundan daha ucuza mal olacağını varsayması yaygındır .

Tadilatların her zaman planlandığı gibi gitmediğini hatırlamak önemlidir. Planınız ne kadar iyi düşünülmüş olursa olsun, büyük olasılıkla ayırdığınız bütçeyi aşacaksınız.

ev yenileme bütçenizin olması gerektiğini düşündüğünüzün yüzde yirmi daha fazla eklemektir.

Doğru planlama, memnuniyetin en iyi göstergesidir ve aynı zamanda iş başladıktan sonra yaptığınız maliyetli değişikliklerin sayısını en aza indirecektir.

evtadilati
evtadilati

Her şeyin plana göre gitmesini beklemek

Tedarik zinciri sorunları, hava durumu, yüklenici programları ve zamanı değiştiren diğer olası sorunların listesi sonsuzdur. Her şeyin plana göre gitmeyebileceğini anlayarak projeye başlayın.

 

Büyük Tadilat Hataları

En başından bir tasarımcıyla işe başlamamak

İşin içinde değilseniz, büyük bir ev tadilatı işini yönetmek, tipik bir ev sahibi için çok fazla olabilir.

İlk seferinde doğru yapın ve bir tasarımcının veya mimarın projeyi planlamasına izin verin. Maliyetlerine ayırdığınız bütçe yüzdesi buna değecektir.

Nitelikli iç mimarlar, yenileme konusunda yeterli eğitime, bilgiye ve deneyime – artı ortalama bir kişinin sahip olmadığı değerli içgörülere sahiptir.

Bir iç mimara danışarak, süreç boyunca kritik kararlar verirken onların öngörü ve sezgilerine sahip olmanızdan yararlanabilirsiniz.

Maliyetli hatalardan kaçınmanıza yardımcı olabilir – böylece zamandan, paradan ve stresten tasarruf etmenizi sağlar – ve akıllıca iyileştirmeler önererek evinizin değerine katkıda bulunabilirler .

en-ucuz-ev-tadilati.
en-ucuz-ev-tadilati.

En düşük teklifi almak

Düşük fiyatı seçmek cazip gelebilir, ancak dikkatli olun. Kaliteli işçilik paraya mal olur.

Uygun olmayan bir personel ile işe başlamak

İşe başladığınız kişilerin sizin için uygun olduğundan emin olun. Bu kişilerle düzenli olarak yakın çalışacaksınız, bu nedenle kişilik çatışmaları hoş karşılanmaz.

Yapabileceğiniz en feci hatalardan biri, potansiyel yüklenicileri düzgün bir şekilde araştırmamaktır. Potansiyel yüklenicilerin kısa bir listesini yapmalı ve ihtiyacınız olan tüm beceri ve deneyime sahip olduklarından emin olarak her biriyle görüşmelisiniz. Yapabiliyorsanız, önceki müşterilerden de referanslar istemelisiniz.

Referans istememek

Bu şirketleri ve yüklenicileri kontrol edin. Onlarla imzalamadan önce eski müşterilerinden bazılarıyla konuşmayı deneyin.

Bir zaman çizelgesi oluşturmamak

Bir zaman çizelgesi oluşturmak için yüklenicinizle birlikte çalışın. Bu şekilde, ne bekleyeceğinizi bileceksiniz ve bir karar vermek için asla aceleye getirilmeyeceksiniz.

Kaliteden ödün verme

En ucuz seçeneği aramak her zaman en iyi fikir değildir

Bazen küçük dokunuşlar fazladan paraya değer ve daha büyük öğeler için paradan tasarruf edebilirsiniz.

Kaliteli malzemelerin fiyatları bir miktar daha pahalıdır. Piyasa mallarından  kaçının markalı ve garantili  ürünleri  seçinki ileriye dönük sorunlar yaşamayın.

Sözleşme Yapmamak

Genel yüklenicinize ne kadar güvenirseniz güvenin, yazılı bir sözleşme ikiniz için de temel bir korumadır. Projenin her bir parçası için işçilik ve malzeme maliyetlerinin ayrıntılı bir dökümü dahil olmak üzere işin tam kapsamını belirtmelidir.

Yorum Yap

Yukarı Git